atgal
Vasario 16-osios Akto signatarų keliais
2016-09-14

Tęsdami bendradarbiavimą su Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetu (MČTAU) džiaugiamės galėję prisidėti prie jų vykdomo neformaliojo švietimo projekto „Vasario 16-osios Akto signatarų keliais“ ir MČTAU klausytojų kelionės po Žemaitiją.   

Pagrindinis šio projekto tikslas – pagilinti žinias apie Vasario 16-osios Akto signatarus, skleisti žinią apie šį istorijos tarpsnį ir to meto veikėjus. Programa skiriama Lietuvos Respublikos 100-mečiui paminėti. MČTAU klausytojai gilinsis, kokie buvo Nepriklausomybės Akto keliai ir klystkeliai nuo idėjos ir jos realizavimo problemų, domėsis Akto signatarų kilme, šeima ir aplinka. Kaip sakė projekto vadovė Regina Dovidavičiūtė, vos tik buvo paskelbta apie programą „Vasario 16-osios Akto signatarų keliai“, atsiliepė daug MČTAU klausytojų. „Tai byloja apie mūsų bendruomenės smalsumą, aktyvumą, pilietiškumą. Tai labai džiugina“, – teigė R. Dovidavičiūtė. 

Kristina Čiuželienė, viena iš M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo steigėjų, pabrėžė, kad labai svarbu prisiliesti prie istorijos, kad bent nedidelė visuomenės dalis pagilins savo žinias, mintimis prisilies prie 20 labai garbingų Lietuvos istorijos veikėjų. Ji tikisi, kad apie Vasario 16-osios Akto signatarus daugiau sužinoję senjorai vėliau apie tai pasakos savo anūkams, todėl žinančiųjų būrys plėsis. 

Šis projektas „Vasario 16-osios akto signatarų keliais“ taip pat bus galimybė senjorams plėsti žinias, kaip naudotis internetu. MČTAU klausytojai taip pat patys rengs temas, rašys referatus, straipsnius, darys reportažus, pieš žemėlapius, sudarinės Akto signatarų geneologinius medžius ir kt. „Svarbu, kad jie gali pasirinkti turinį“, – sakė R. Dovidavičiūtė. Ji akcentavo, kad MČTAU klausytojai yra smalsūs, aktyvūs, pilietiški. Jie rodo pavyzdį, kaip naudinga mokytis visą gyvenimą. 

MČTAU klausytojų kelionės po Žemaitiją akimirkos: