atgal
Telefoniniai draugai vyresnio amžiaus žmonėms tirpdo vienišo vilko jausmą
2016-05-22

Telefoninis draugas vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms, o ateityje – ir nacionalinė pagalbos telefonu linija, padedanti išspręsti gyvenimiškas situacijas. Garbaus amžiaus žmonėms siūlantys bendrauti su savanoriais, kurie reguliariai paskambins pasidomėti, kaip sekasi, entuziastai nori 50 tūkst. Lietuvoje po vieną gyvenančių senjorų suteikti progą kalbėtis. Ir ne vien su jaunimu – vyriausia kitą savaitę pradedančios veikti nemokamos telefono linijos „Sidabrinė linija“ savanorė yra 70-ties metų.

„Linksmiau, kai vis pasišneki, o tai gyveni kaip vilkas. Sakau, ir kalbėti kitaip galiu pamiršti. Labiausiai ryte norėčiau pasikalbėti, nes vis atsikeliu ir apsiverkiu“, – atvirai kalba 85 metų vilnietė Stefanija, kuri dėl sveikatos beveik neišeina iš buto ir neturi kam išsipasakoti.

Lietuvoje visuomenė sensta sparčiausiai Europoje, statistika rodo, kad jau 2030 metais kas trečias šalies gyventojas bus vyresnis nei 60-ties metų amžiaus. Pagal garbaus amžiaus žmonėms sudarytas gyvenimo sąlygas šalis užima tik 63-ią vietą iš 96-ių indekso „Global AgeWatch“ tyrime dalyvavusių šalių. Vien Vilniaus mieste panašiai kaip ponia Stefanija vienatvę tarp keturių būsto sienų patiriančių žmonių yra tiek, kad pasiūlius pasikalbėti jie sustoja į eilę.

„Mano manymu, kiekviena šeima Lietuvoje galėtų turėti po vieną seną žmogų, kuriam paskambina kartą į savaitę, pakalbina jį dešimt, penkiolika minučių. Tam nereikia ypatingų mokslų, išsilavinimo. Norisi skleisti ne kvietimą savanoriauti, o išbandyti kitokį gyvenimo būdą“, – apie savo idėją kalbėjo linijos įkūrėja Kristina Čiuželienė.

Plačiau apie „Sidabrinės linijos“ veiklą skaitykite Rugilė Audenienės straipsnyje portale Alfa.lt.