Nuo birželio Lietuvoje startuos visuomenininkų sukurta „Sidabrinė linija“ – socialinė paslauga telefonu garbaus amžiaus žmonėms. Su jais kalbėsis specialiai parengti savanoriai.
Kaip „Lietuvos žinioms“ teigė projekto „Sidabrinė linija“ vadovė Kristina Čiuželienė, jau parengta pirmoji 25–63 metų savanorių grupė, beje, surinkta vos per dvi savaites. Savanoriams buvo surengti 4 valandų trukmės mokymai, kaip bendrauti su senu žmogumi, supažindinta su senų žmonių psichologiniais aspektais. „Tai nebus psichologinė pagalba, o tik bendravimo paslauga, – pabrėžė projekto vadovė. – Tačiau jei savanoris identifikuos, kad reikalinga kitokia pagalba, jis pasiūlys žmogui, kur kreiptis.“
Pasak jos, vieni garbaus amžiaus žmonės nori bendrauti su savo bendraamžiais, o kiti – su jaunais. Todėl sunkiausias uždavinys – parinkti tinkamą pokalbininką bendrauti. „Sidabrinės linijos“ savanoriai su senoliais bendraus telefonu, tad jiems tereikia turėti interneto prieigą, nes bendravimas vyks per virtualią telefono stotelę.
Europos sveikatos, senėjimo ir išėjimo į pensiją tyrimo koordinatorius Lietuvoje, Vilniaus universiteto doc. dr. Antanas Kairys LŽ pripažino, jog izoliacija, vienišumas yra labai sunkus išgyvenimas bet kokio amžiaus žmonėms, o vyresnių žmonių padėtis dar sudėtingesnė. „Jų bendravimo ratas dažnai būna gerokai susiaurėjęs. Nebelieka darbinių kontaktų, sveikatos problemos kartais apriboja judėjimą. Tad tinkamai organizuota tokia paslauga tikrai būtų reikalinga“, – pabrėžė mokslininkas.
Plačiau skaitykite Kazio Kazakevičiaus straipsnyje „Lietuvos žiniose“.