Šiandien Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija paskelbė 23 konkurso „Šimtmečio iniciatyvos“ projektus, kuriems numatyta skirti dalinį finansavimą iš valstybės biudžeto lėšų.
Vyriausybės kanceliarija įgyvendindama Valstybės atkūrimo šimtmečio programą 2017 m. gegužės 4 d. paskelbė konkursą Šimtmečio iniciatyvoms, prisidedančioms prie Šimtmečio minėjimo programos uždavinių įgyvendinimo, finansuoti. Paraiškas konkursui galėjo teikti viešosios ir biudžetinės įstaigos.
„Pateiktų projektų pasiūlymų gausa rodo Lietuvos žmonių iniciatyvumą ir norą paminėti atkurtos Lietuvos šimtmetį. Ypatingai daug pasiūlymų sulaukėme iš Lietuvos regionų – tai ypatingai džiugina, tačiau kartu ir gaila, kad mūsų galimybės atliepti visus poreikius yra ribotos“, – sakė Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.
„Labai džiaugiamės, kad mūsų teiktas šalies Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti skirtas projektas „100 metų kartu“ tapo vienu iš konkurso laimėtojų“, – sakė fondo vadovas Marius Čiuželis.
„100 metų kartu“ – tai meninių vizualizacijų projektas, fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakojantis šalies bendraamžių – dar gyvų istorijos liudytojų ir jų artimųjų – atsiminimus, patirtis, gyvenimo istorijas. Autentiški šimtamečių pasakojimai atskleis kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai pakeitė jos žmonių likimus, kaip kartu su Lietuva pastarąjį šimtmetį keitėmės mes, Lietuvos žmonės. Šis projektas – tarsi kelionė po paprastų Lietuvos žmonių atminties kerteles, retrospektyvus žvilgsnis į šimtamečių išgyvenimus, atspindinčius šalies istorinės raidos visumą.
Filme ir fotografijų albume „100 metų kartu“ įamžinsime ir plačiajai visuomenei pristatysime 1918-aisiais ir anksčiau gimusių žmonių, tiesioginių nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo liudytojų, prisiminimus ir patirtis, atskleisime skirtingų profesijų, tautybių, socialinių ar kultūrinių sluoksnių atstovų išgyvenimus. Projektu siekiame meninės raiškos priemonėmis išryškinti įdomiausius savo herojų gyvenimo epizodus, parodyti šiuolaikišką senatvės veidą per tų žmonių unikalias istorijas, ypatingas savo išskirtinumu bei paneigiančias stereotipinį požiūrį į senatvę, realizuotas ir dar nespėtas įgyvendinti svajones, kartu atpasakodami istorinę Lietuvos valstybingumo raidą.
Iš viso konkursui buvo pateikta 210 paraiškų, dalinis projektų finansavimas iš valstybės biudžeto lėšų buvo paskirtas 23 nacionalinio, regioninio ir tarptautinio masto projektams, kuriuos teikė Zarasų, Šilutės, Kupiškio, Šiaulių, Alytaus, Panevėžio, Joniškio ir kt. Lietuvos miestų viešosios ir biudžetinės įstaigos, paskirstyta 133 100 Eur.