Neliečiamasis kapitalas – tai labdaros ir paramos fondo valdomos jam perduotos ir nuo jo kito turto atskirtos lėšos, iš kurių investavimo gautas pajamas fondas naudoja savo įstatuose nustatytiems visuomenei naudingiems veiklos tikslams įgyvendinti, t.y. vykdomiems projektams finansuoti. Taip rėmėjų lėšos „įdarbinamos“ neribotam laikui ir įgalina fondą sukurti ilgalaikį ir tvarų finansavimo šaltinį.
Kurdami savo fondą tokią iniciatyvą įsitraukėme į potencialių finansavimo šaltinių sąrašą ir... atidėjom neapibrėžtam laikui. Turėjom užaugti patys, turėjo užaugti ir mūsų projektai. Šiais metais, kelių aktyvių rėmėjų, pasiryžusių [padėti] suformuoti pradinį neliečiamąjį kapitalą, dėka, mes grįžome prie šios idėjos ir nuo metų pradžios pradėjome testuoti investavimo strategiją, tikrinti „kas būtų, jeigu būtų“, kokią įtaką tai turėtų visoje mūsų finansavimo struktūroje.
Tikimės suformuoti bent 500 000 Eur pradinį neliečiamąjį kapitalą. Tai yra absoliutus minimumas nuo ko galime pradėti dėl 2 priežasčių:
(1) sparčiai augant veiklos apimtims „Sidabrinės linijos“ biudžetas šiemet gali pasiekti 300 000 Eur. Tam, kad padengti bent 10% šio biudžeto iš investicijų tikintis konservatyvios 5-6% grąžos per metus, reikalingas būtent apie 500 000 Eur pradinis neliečiamasis kapitalas.
(2) Pagal Labdaros ir paramos fondo įstatymą, apibrėžiantį neliečiamojo kapitalo valdymą, vienam investavimo objektui galima skirti ne daugiau kaip 20% viso kapitalo, šiuo atveju - 100 000 Eur. Praktikoje tokia suma labai dažnai yra MAŽIAUSIA galima investicijos suma į įvairius fondus, ir išaugus konkretaus fondo vertei reikėtų nedelsiant mažinti jo dalį, norint nepažeisti teisės aktais nustatytų diversifikavimo reikalavimų. Tai gana didelis apribojimas, bet geriau pradėti su tokiu apribojimu, nei nepradėti visai, tiesa?
Šiandien bendraujame bent su 5-7 potencialiais investuotojais Lietuvoje ir užsienyje, tačiau kol pinigų sąskaitoje nėra, tol investuosime tik popieriuje.
Tad kol kas tai – tik pilotinis projektas. Tačiau pagrįstas realiu laiku daromais realiais sprendimais. Kad būtume pasiruošę iškart įgyvendinti praktikoje. Neliečiamojo kapitalo investicijų rezultatais kas ketvirtį dalinsimės viešai. Šįkart pristatome pirmojo ketvirčio rezultatus.