atgal
17,5 tūkst. eurų vertės dovana kūdikiams: unikali technologija, kurios Lietuvoje labai trūko
2015-12-17

Kalėdos Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centre jau prasidėjo. M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas Santariškių vaikų ligoninės Neonatologijos centro anksčiau laiko gimusiems kūdikiams padovanojo motinos pieno analizatorių „Miris HMA“. Šis pažangus švedų gamybos aparatas pasižymi unikalia technologija, padedančia kūdikiams pilnavertiškai vystytis.

„Kasmet Lietuvoje gimsta apie 30 tūkst. naujagimių, iš jų 2 tūkst. – neišnešioti, – kalbėjo Neonatologijos centro vadovas dr. Arūnas Liubšys. – Dėl savo itin mažo svorio jie yra ypatingai pažeidžiami, tad sėkmingas gydymas bei slaugymas pirmosiomis gyvenimo dienomis gali lemti viso jų gyvenimo kokybę. O kūdikių augimas, ypač smegenų vystymasis, labai priklauso nuo visavertės mitybos, gaunamos su motinos pienu.“

Švedijoje sukurtas „Miris HMA“ analizatorius yra unikali naujovė Lietuvos medicinoje: juo galima ištirti naujagimius maitinančių motinų pieną, jo kokybę, parinkti tinkamą to pieno praturtinimą (fortifikavimą) pagal konkretaus naujagimio poreikius ir užtikrinti efektyvų mažylio augimą.

„Pagrindinė priežastis, kodėl mes susidomėjome šiuo projektu, buvo mus nustebinęs faktas, jog Lietuva – viena iš nedaugelio Europos Sąjungos (ES) šalių, neturinti tokio kasdieniam darbui reikalingo prietaiso, kai tuo tarpu kitose ES šalyse nėra ligoninės, kurioje tokio prietaiso nebūtų“, – sakė M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo vadovas Marius Čiuželis.

Daugiau skaitykite prisegtame pdf dokumente.