„100 metų kartu“

Lietuva – tai kasdien ją kuriantys žmonės

 

Lietuva 2018-aisiais šventė savo atkurtos nepriklausomos valstybės šimtmetį. Šiandien ji – vėl laisva, moderni šalis, kurianti savo unikalią istoriją. Istoriją, kurią it bendrą mozaiką kasdien lipdo keli milijonai žmonių. Kai kurie jų – jau šimtą metų.

„100 metų kartu“ – tai meninių vizualizacijų projektas, fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakojantis Lietuvos Respublikos bendraamžių – dar gyvų istorijos liudytojų ir jų artimųjų – atsiminimus, patirtis, gyvenimo istorijas. Autentiški šimtamečių pasakojimai atskleidžia kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai pakeitė jos žmonių likimus, kaip kartu su Lietuva pastarąjį šimtmetį keitėmės mes, Lietuvos žmonės. Šis projektas – tarsi kelionė po paprastų Lietuvos žmonių atminties kerteles, retrospektyvus žvilgsnis į šimtamečių išgyvenimus, atspindinčius šalies istorinės raidos visumą.

Filme ir fotografijų albume „100 metų kartu“ įamžinome ir plačiajai visuomenei pristatėme 1918-aisiais ir anksčiau gimusių žmonių, tiesioginių nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo liudytojų, prisiminimus ir patirtis, atskleidėme skirtingų profesijų, tautybių, socialinių ar kultūrinių sluoksnių atstovų išgyvenimus. Projektu siekėme meninės raiškos priemonėmis išryškinti įdomiausius savo herojų gyvenimo epizodus, parodyti šiuolaikišką senatvės veidą per tų žmonių unikalias istorijas, ypatingas savo išskirtinumu bei paneigiančias stereotipinį požiūrį į senatvę, realizuotas ir dar nespėtas įgyvendinti svajones, kartu atpasakodami istorinę Lietuvos valstybingumo raidą. 

Fotografijų albumą „100 metų kartu“ galite įsigyti:

100metukartu.lt 

Dokumentinis kino filmas „100 metų kartu“ 23-ajame Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris 2018“ pripažintas žiūroviškiausiu kino filmu.  

Dokumentinį kino filmą „100 metų kartu“ galime peržiūrėti:

Žmonės Cinema | Vimeo

Projektą dedikuojame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio sukakčiai paminėti ir skatiname pasididžiavimą savo valstybe bei jos žmonėmis.

Projekto kūrybinė komanda