Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl turėčiau savanoriauti?

Lietuvoje mūsų visuomenė sensta. Bene sparčiausiai visoje Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad išvykstant jauniems šalies gyventojams, likusiųjų daugumą sudaro vis vyresnio amžiaus žmonės: šiuo metu šalyje gyvena apie 500 000 vyresnio amžiaus žmonių, bent pusė jų yra visiškai vieni. Tad nenuostabu, kad vienatvė, ligos ir prisiminimai – tai kone vieninteliai šių žmonių gyvenimo palydovai. Tačiau ši niūri kasdienybė slepia norą bendrauti, dalintis ir užmegzti ryšį.

„Sidabrinė linija“ padeda spręsti visuomenės ir vyresnio amžiaus žmonių atskirumo, vienišumo, bendravimo trūkumo problemas, suteikdama senoliams galimybę vėl džiaugtis oriu, prasmingu, visaverčiu gyvenimu. Štai 80 metų sulaukusi p. Staselė neslepia, kad senatvė yra baisus dalykas, juolab, kai esi vienas. „Žmogui reikia žmogaus. Jo akių, balso. Girdėti kitą ir būti išgirstam – didelė laimė, – sako senolė. Jeigu ne „Sidabrinė linija“, turbūt lig šiol tūnočiau vienumoje“.

Žinojimas, jog visuomet yra žmogus, sutartu laiku pasiruošęs šiltam ir draugiškam pokalbiui, dažnai tampa itin svarbiu ir reikšmingu postūmiu vyresnio amžiaus žmonių gyvenime: paskata prisijungti prie vietinių bendruomenės grupių ir veiklų, užsiimti pamirštais hobiais, rasti naujo įkvėpimo ir tikėjimo gyvenimu.

Kviečiame paskaityti savanorių atsiliepimus čia.

Kaip savanorystė gali būti naudinga mano karjerai?

Gilias savanorystės tradicijas turinčiose šalyse atlikti tyrimai atskleidžia, jog savanorystė padeda labiau pasitikėti savimi, įgauti daugiau darbinės patirties toje srityje, kuri jus domina, užmegzti naujus ryšius ir pažintis su įvairiais žmonėmis. Savanoriaujant galima ugdyti tas kompetencijas, kurios bus reikalingos jūsų svajonių darbe.  

Ar savanorystė „Sidabrinėje linijoje“ galima tik telefonu bendraujant su senoliais?

Siūlome įvairias savanorystės formas: tai ir garbaus amžiaus žmonių paieška visoje Lietuvoje, ir informacijos sklaida, ir lėšų pritraukimas. Taip pat, prie mūsų veiklos kviečiame prisidėti savo profesinėmis kompetencijomis, žiniomis ar kitais gebėjimais; mums  nuolat reikia teisės, psichologijos, rinkodaros, informacinių technologijų ir kitų sričių specialistų konsultacijų ir/ar pagalbos. Daugiau – Savanorystės kryptys.

Ar galiu prisidėti tik savo profesinėmis žiniomis?

Žinoma; parašykite mums į pasikalbekime@sidabrinelinija.lt ir papasakokite, kuo norėtumėte ir galėtumėte prisidėti.

Ar savanoriai turi išklausyti mokymus?

Taip, įvadiniai mokymai trunka iki trijų valandų. Jei esate iš Vilniaus, mokymai organizuojami mūsų biure, jei ne – nuotoliniu būdu. 

Aš studijuoju / dirbu pilną darbo dieną, ar vis tiek galiu savanoriauti?

Be abejonės, savanorystė yra derinama pagal jūsų galimybes ir pageidavimus.

Kiek laiko užima savanorystė?

Pokalbiai telefonu su senyvo amžiaus žmonėmis – ilgalaikė savanorystė, kuri trunka ne mažiau, nei 4-6 mėnesius.

Kitos savanorystės formos gali trukti tiek valandą, tiek mėnesį, priklausomai nuo to, kaip ir kuo norite prisidėti. Daugiau – Savanorystės kryptys.

Aš esu vyresnio amžiaus žmogus, ar vis tiek galiu savanoriauti?

Žinoma. Vienintelė sąlyga yra ta, kad žmogus turi būti ne jausnesnis nei 18 metų amžiaus.

Ką daryti, jei pokalbiai su turimu pašnekovu nesiriša (neatrandate bendrų temų, sunku palaikyti pokalbį, daug tylos pauzių, jaučiatės nejaukiai ir pan.)?

Jei ilgainiui paaiškėja, kad bendravimas su vienu ar kitu pašnekovu neteikia malonumo, nes nėra „chemijos“, ar vienam rūpintys dalykai nedomina kito pašnekovo ir pan., pokalbių draugą galima pakeisti.

Kiek kainuoja pokalbiai „Sidabrinėje linijoje“?

Pašnekovams pokalbiai „Sidabrinėje linijoje“ yra nemokami, tad galite bendrauti tiek, kiek tik norisi! Visas telekomunikacijų, rinkodaros, savanorių parengimo ir kitas išlaidas finansuoja „Sidabrinės linijos“ projektą vykdantis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas kartu su savo rėmėjais – savivaldybėmis, įmonėmis ir organizacijomis, geros valios žmonėmis.

Ar saugu naudotis „Sidabrine linija“?

„Sidabrinė linija“ neatskleidžia jokių pašnekovų asmens duomenų, išskyrus vardą, gyvenamos vietovės pavadinimą ir pagrindinius pomėgius ar interesus, o visi „Sidabrinės linijos“ pokalbiai yra įrašomi.

Be to, savo pašnekovams patariame ir rekomenduojame nesikeisti savo asmens duomenimis (telefono numeriais, adresais ir pan.), tad bendrauti „Sidabrinėje linijoje“ yra visiškai saugu, kol pašnekovai šių rekomendacijų laikosi.